Polska Liga Siatki Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Strona klubowa
Autor Wiadomość
Mariusz_Ols 

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 353
Wysłany: 2014-05-24, 15:17   Strona klubowa  

Na dzień dzisiejszy klub informuje, że następujący zawodnicy znajdują się na liście do wypożyczenia:

Atakujący:
Paweł Mikołajczak 67

Z dniem dzisiejszym oznajmia także, że rozwiązuje kontrakt z następującymi zawodnikami:

Bartłomiej Kluth 54
Sławomir Stolc 62
Mateusz Czunkiewicz 59
Artur Ratajczyk 60
Moustapha M'Baye 55

Dziękujemy im za współpracę.
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 353
Wysłany: 2014-05-25, 08:22     

 
     
Mariusz_Ols 

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 353
Wysłany: 2014-05-25, 08:22     

Wczoraj zarząd LOTOSu Trefla Gdańsk ogłosił, że nowym szkoleniowcem drużyny został Piotr Poskrobko. Klubowy biuletyn opublikował wywiad z nowym trenerem podczas krótkiej prezentacji.

Witamy nowego trenera LOTOSu Gdańsk. Co Pan wie o swoim nowym klubie.

- Cóż, ostatni sezon nie wyszedł ekipie z Gdańska. Zdecydowano o pewnych zmianach i zaproponowano mi posadę pierwszego trenera klubu. Jestem zadowolony, że to mnie wybrano.

Pana dotychczasowy dorobek nie powala. Wierzy Pan, że podoła wyzwaniu?

- Pewnie. Gdybym nie nie wierzył, że uda mi się tu to bym nie akceptował tej oferty. Pracowałem trochę jako asystent i jako pierwszy trener w I lidze i mam spore pojęcie, wiem co robić. Proszę mi zaufać.

Jakie klub ma cele na zbliżający się sezon?

- W rozmowie z zarządem wskazałem dwa cele: pierwszy to awans do play-offów. Chcemy znaleźć się w najlepszej 'ósemce' PlusLigi. Gdy się to uda to postawimy sobie kolejny cel i będzie to zajęcie przynajmniej 5 miejsca na koniec sezonu. Czyli wszyscy chcemy awansować do europejskich pucharów. Oczywiście każde wyższe miejsce, nawet zdobycie medalu, będzie ogromnym sukcesem.

Będzie Pan aktywny na rynku transferowym?

- Pewnie. Już mogę powiedzieć, że zakontraktowaliśmy paru bardzo dobrych zawodników. Ich nazwiska zostaną podane w przeciągu 2-3 dni. Wtedy też ogłosimy skład na zbliżający się sezon. Podziękowałem już paru zawodnikom, nie byli uwzględnieni w moich planach i szczęścia poszukają gdzieś indziej. Chcemy mieć mocną '6' opartą na graczach z zagranicy. Ciężko jest obecnie konkurować ze Skrą, ZAKSĄ czy Resovią albo Jastrzębiem, jeżeli chodzi o budżet. Oni mogą sobie pozwolić na szastanie gotówką, my musimy uważnie oglądać pieniądz z każdej strony.

Gdzie planujecie spędzić zgrupowanie?

- Ciężko powiedzieć, chcemy najpierw mieć skład a dopiero pomyślimy o zgrupowaniu. Może wybierzemy się do Spały albo będziemy trenować w Gdańsku. Może zorganizujemy jakiś turniej.
 
     
Mariusz_Ols 

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 353
Wysłany: 2014-05-26, 13:53     

Skład LOTOSu Trefla Gdańsk na sezon '2014/2015'.

Stan na dzień 26.05.2014 r.

Rozgrywający:
1. Grzegorz Łomacz
2. Dmytro Filipov
3. Przemysław Stępień

Przyjmujący:
1. Krzysztof Wierzbowski
2. Wojciech Żaliński
3. Wojciech Włodarczyk
4. Robert Horstink
5. Klemen Cebulij


Środkowi:
1. Maciej Zajder
2. Bartosz Gawryszewski
3. Miłosz Zniszczoł
4. Łukasz Kadziewicz

Atakujący:
1. Evan Patak
2. Damian Schulz
3. Łukasz Szarek

Libero:
1. Paweł Rusek
2. Robert Milczarek (zmiana pozycji z przyjmującego)


OFICJALNIE: Tak będzie wyglądała drużyna LOTOSU Gdańsk w nadchodzącym sezonie. Zarząd nie będzie robił już żadnych transferów i w takim składzie rozpoczną przygotowani do nowego sezonu.
 
     
Mariusz_Ols 

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 353
Wysłany: 2014-06-14, 12:03     

Za nami dwa turnieje, gdzie udział brali siatkarze LOTOSu Trefla Gdańsk - PFC i memoriał im. Józefa Gajowskiego. Oficjalna strona LOTOSu porozmawiała z trenerem Poskrobko na temat formy zawodników i 'sukcesów' na zawodach.

Panie trenerze, jak Pan skomentuje niedawno zakończone turnieje?

- Cóż, na początek zagraliśmy w PCF, gdzie zajęliśmy 6 miejsce. Nie jest to satysfakcjonujący wynik, mieliśmy nadzieję, że zespół pokaże się z lepszej strony. Ale z drugiej strony, miało to swoje plusy, pomału krystalizuje się mi wyjściowa '6'.

A memoriał im. Józefa Gajowskiego?

- Tutaj wygraliśmy przekonująco. 4 spotkania i 4 wygrane, oddaliśmy tylko dwa sety. Owszem, wszyscy potraktowaliśmy ten turniej ulgowo, była to szansa dla rezerwowych, którzy w sezonie będą prawdopodobnie mało grali i był to dla nich sprawdzian. Damian Schulz spisał się rewelacyjnie i nie wiem czy Evan Patak, jak tak dalej się będzie prezentował, będzie mógł myśleć o byciu pierwszym atakującym. Damian zaskoczył nas bardzo ale to jest spory talent.

A jak reszta zawodników?

Na plus zasługuje gra Krzyśka Wierzbowskiego i Miłosza Zniszczoła. Krzysiek pokazał, że może być mocnym punktem zespołu a Miłosz dobrze 'czuje' blok. Ciekawa będzie rywalizacja na pozycji rozgrywającego bo 'Gregor' i Dmytro mają podobne parametry i ciężko będzie któregoś z nich postawić w kwadracie. Ale to dobra sytuacja bo rywalizacja sprawia, że każdy gra na 100% możliwości.

Skład już ogłoszono, to chyba dobra okazja aby podsumować transfery?

- Pewnie. Robert Horstink i Evan Patak przyszli aby pomóc w zdobyciu punktów, o ile Robert na treningach i w sparingach to pokazuje to Evan prezentuje się gorzej niż Damian Schulz i na dzień dzisiejszy to on jest pewniakiem do gry w 'szóstce'. Klemen Cebulij będzie rywalizował z Krzyśkiem Wierzbowskim o miejsce w składzie. Łukasz Kadziewicz to bardzo doświadczony środkowy, który będzie cennym wsparciem. Mamy jeszcze młodych zawodników jak Łukasz Szarek czy Przemek Stępień, którzy dostaną swoją szansę w trakcie sezonu. Sezon jest długi i każdy dołoży swoją cegiełkę do końcowego wyniku.

Jakie miejsce Pan przewiduje na koniec?

- Nie ukrywam, że 5 miejsce jest naszym celem. Chcemy w przyszłym sezonie zagrać w europejskich pucharach a skład jaki mamy pozwala mieć nadzieję, że cel zostanie osiągnięty. Oczywiście, rywale są równie mocni albo i silniejsi niż my. Indykpol, Skra i Resovia oraz Jastrzębie wydają się być poza zasięgiem. Ale reszta drużyn jest możliwa do pokonania. Chcemy aby w końcu europejskie puchary zawitały do Gdańska.
 
     
Mariusz_Ols 

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 353
Wysłany: 2014-06-29, 16:40     

Po spotkaniu I kolejki PlusLigi, trener LOTOS-a Trefla Gdańsk, Piotr Poskrobko odpowiedział na pytania dziennikarzy.

Niestety inauguracja nie wypadła najlepiej, Rzeszowianie pokonali Nas do zera. Złe przygotowanie statystyczne?

- Wcale nie. Wiedzieliśmy, że Resovia postawi bardzo trudne warunki i tak też się stało. Resovia mocno nas uderzyła swoją zagrywką i mieliśmy spore problemy z jej przyjęciem. Blok w miarę funkcjonował ale bez dobrej zagrywki za wiele nie zdziałaliśmy.

Który zawodnik zasłużył na pochwały?

- Ciężko kogoś chwalić lub ganić bo to robimy we własnym gronie. . Na pewno dobre zawody rozegrał Damian Schulz i Robert Horstink.

Jak Pan oceni mecz?

- Pierwszy set był całkiem dobry. Drugi i trzeci już był gorszy w naszym wykonaniu ale mieliśmy problemy z komunikacją, statystyk mówił coś o lagach i problemach z połączeniem. Możliwe, że hala w Rzeszowie ma problemy z Wi-Fi i liczymy, że w następnych spotkaniach to się nie przydarzy.

Ocena pierwszej kolejki?

- Faworyci wygrali, Indykpol, Skra, ZAKSA, Czarni czy Reska okazali się nie do zatrzymania. Mamy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach dojdzie do niespodzianek.

Jak Pan ocenia szanse w najbliższym spotkaniu?

- Zagramy z drużyną Kuby Bednaruka i zrobimy wszystko aby kibice byli zadowoleni z naszej gry. Mimo porażki z Resovią nie stoimy na straconej pozycji, chłopaki są żądni zwycięstwa i tego aby zmazać plamę z I kolejki. Cel nadal jest ten sam, awans do play-offów a potem walka o 5 miejsce.
 
     
Mariusz_Ols 

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 353
Wysłany: 2014-07-07, 10:18     

Druga kolejka za nami a to oznacza kolejny wywiad z trenerem LOTOSu Trefla Gdańsk. Tym razem Piotr Poskrobko, dla oficjalnej strony, opowiedział o treningach, morale drużyny i ostatnim meczu.

Panie trenerze, gratulacje za świetny występ przed własną publicznością. Zwycięstwo nad ZAKSĄ musi smakować wspaniale?

- Powiedziałbym, że nawet lepiej niż wspaniale. Porażka z Resovią była dla nas bolesna bo w naszym odczuciu aż tak słabi nie byliśmy. Staraliśmy się rozpracować ZAKSĘ jak najlepiej i to się udało w 100%. Trzy punkty zostają na Wybrzeżu.

Co według Pana było kluczem do zwycięstwa?

- Dobra gra blokiem, to chyba ten element zadecydował o wygranej. Oczywiście trzeba wspomnieć też o świetnej skuteczności w ataku, 'Wierzba' i Robert świetnie wspierali Damiana a środkowi, gdy tylko dostali piłkę, to potrafili zrobić z niej dobry użytek.

Wkrótce Puchar Polski, jakie plany na ten turniej?

- Traktujemy go jako puchar drugiej kategorii. Tylko to nie tak, że mamy go gdzieś, naszym priorytetem jest liga i tam się skupiamy. Nie chcemy aby podczas pucharu nasi podstawowi zawodnicy nabawili się kontuzji dlatego wystawimy rezerwy na pierwszy mecz. No, chyba, że awansujemy dalej to kto wie, może wtedy wystawimy ciężką artylerię, ale teraz damy szansę zmiennikom.

A jak nastroje w drużynie?

- Po wygranej nad ZAKSĄ są bardzo dobre. Wiadomo było, że ekipa Kuby Bednaruka to ciężki i wymagający rywal ale daliśmy sobie z nimi radę. Chłopaki trenują ciężko, wiedzą, że nikt nie może być pewny miejsca w składzie. Przykładem jest Evan Patak, który miał być tym naszym bombardierem a wobec świetnej dyspozycji Damiana Schulza stoi w kwadracie dla rezerwowych. Zobaczymy go w akcji w meczu PP, na pewno będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony.

III kolejka to starcie z Jastrzębskim Węglem, kogo się obawiacie z drużyny trenera Glena Hodge'a?

- Jastrzębski Węgiel ma silną pakę i ciężko jest kogoś wyróżnić. Łasko, Kaliberda, Mastrangelo czy Marechal to są gracze o uznanej marce i będą faworytami tego spotkania. Dodatkowo grają przed własną publicznością co będzie ich tylko motywowało do lepszej gry. Musimy na spokojnie obejrzeć ich ostatnie mecze i wyszukać słabe punkty. O ile je mają.
 
     
Mariusz_Ols 

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 353
Wysłany: 2014-07-14, 15:31     

Po spotkaniu III kolejki trener Piotr Poskrobko odpowiedział na kilka pytań dziennikarzy, po przegranym spotkaniu z Jastrzębskim Węglem.

Panie trenerze, druga porażka w sezonie. Nie tak miał wyglądać start rozgrywek 2014/2015?

- No z pewnością, początek mamy dość trudny. Jednak wiedzieliśmy, że początek sezonu jest wymagający. Najpierw Resovia, potem ZAKSA a teraz Jastrzębie. Zdobyliśmy na starcie 3 punkty. Dla jednych w klubie to 'aż' a dla mnie to 'tylko'.

Przegraliście mecz z JW chociaż udało się Wam w drugim secie zagrać bardzo dobrze. Brak konsekwencji w działaniu?

- Rywale grali dobrze zagrywką, blok był naszą lepszą stroną co pokazują statystyki ale kwestia przyjęcia wypadła zdecydowanie lepiej na korzyść rywali. Łasko i Kaliberda byli nie do zatrzymania i rywale zasłużenie wygrali całe spotkanie. Druga partia to raczej ich słabszy moment iż nasza lepsza dyspozycja.

Dlaczego nie stosował Pan zmian?

- To trudna kwestia. Rywale odskakiwali nam zawsze w końcówkach, do końca liczyłem, że podstawowi zawodnicy dotrzymają kroku rywalom. Czy rezerwowi zagraliby lepiej? Teraz możemy tylko gdybać.

Kolejny rywal to AZS Politechnika Warszawa. Jak podchodzicie do spotkania?

- Na papierze, który przyjmie wszystko, jesteśmy faworytami. W sensie kadrowym. Ale tabela pokazuje, że mamy tyle samo punktów. Gramy u siebie więc liczymy na doping publiczności. Mam nadzieję, że wszyscy u nas będą grali na równym, wysokim poziomie. Schulz znowu pokazuje, że ma zadatki na bycie czołowym atakującym ligi. Głównym mankamentem jest teraz przyjęcie, Klemen Cebulij powrócił do treningów i na najbliższym spotkaniu możliwe, że się pokaże. U rywali obawiamy się Grzesia Szymańskiego, o ile wystąpi. Doświadczony zawodnik, który mimo upływu czasu nadal jest groźnym atakującym.

Powrót Klemena jakoś pomoże drużynie?

- Ciężko powiedzieć bo dopiero powraca do treningów. Mamy nadzieję, że jego obecność z pewnością poprawi przyjęcie bo to była główna przyczyna porażki. Rok temu był ostoją w przyjęciu swego klubu, mam nadzieję, że teraz będzie podobnie.

Trzecia kolejka za nami. Jakie wrażenie po starcie ligi?

- Na pewno zaskakuje lider, Czarni Radom na pierwszym miejscu chociaż nie grali jak dotąd z faworytami do złota. Czekam na ich mecz przeciwko AZS-owi Olsztyn lub Skrze. Kolejne miejsca zajmują pretendenci do wygrania ligi, Olsztyn, Bełchatów i Jastrzębie pokuszą się o pozycję lidera. Zaskoczeniem na pewno jest ZAKSA ale to chyba przejściowy kryzys i podopieczni Sebastiana Świderskiego w końcu ruszą w górę tabeli. Z niecierpliwością czekam na starcie Transferu z Częstochową w najbliższej kolejce. Oba kluby bez punktu i bez wygranego seta, to oznacza, że to walka będzie bardzo ciekawa.
 
     
Mariusz_Ols 

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 353
Wysłany: 2014-08-08, 15:01     

V kolejka PlusLigi za nami. W dzisiejszej rozmowie trener Poskrobko opowiada o ostatnich meczach i o przyszłości klubu.

Panie trenerze, na początek gratulacje, ostatnie dwa spotkania wygrane. Jak nastroje w drużynie?

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników i to przekłada się na atmosferę w szatni. Chłopacy są bardzo podbudowani, zwłaszcza po ostatnim zwycięstwie nad Czarnymi Radom. To był trudny mecz ale udało się go wygrać. Wygrana nad Politechniką Warszawską kolejkę wcześniej też dodała wiatru w żagle.

Byliście zaskoczeni wygraną nad Czarnymi Radom?

- Samą wygraną nie ale wynikiem to tak trochę. Zawsze wychodzi z wiarą w zwycięstwo, wiedzieliśmy, że Czarni będą w naszym zasięgu. Świetnie zagrali Damian (Schulz - przyp. red) i Robert (Horstink - przyp. red.) co przełożyło się na wynik spotkania. Liczymy teraz, że kolejne spotkania będą nam cały czas wychodziły.

Najbliższe starcie z Transferem Bydgoszcz. Nie obawiacie się rywala? W końcu zajmuje miejsce w dolnej części tabeli z zaledwie 2 punktami na koncie.

- Czy obawiamy się? Na pewno jest to rywal po którym nie wiadomo czego się spodziewać. Bydgoszczanie chcą wygrać, wyjdą zmobilizowani aby odbić się od dołu tabeli. Dla nich każdy mecz w obecnej sytuacji to szansa, okazja na skok w górę. Już lepsze ekipy przegrywały po okazaniu braku szacunku rywalom teoretycznie słabszym więc tylko od nas zależy jak się ten mecz potoczy w naszym wykonaniu.

W Pucharze Polski gracie mecz w ekipą z Siedlec. Jak podchodzicie do tego starcia?

- Inny wynik niż pewna wygrana nie wchodzi w grę. Na pewno wystawimy rezerwy aby podstawowi zawodnicy odpoczęli ale wynik inny niż 3:0, no niech te 3:1 też będzie, to byłaby porażka. Jesteśmy pewni siebie i szczerzy, w każdym aspekcie wyglądamy lepiej i udowodnimy to na parkiecie. Zagrają rezerwowi ale wymagamy od nich gry na najwyższych obrotach i pewnej wygranej.

Plany na przyszłość?

- Jeżeli zarząd zdecyduje się abym został w klubie to będę pomalutku starał się wprowadzić pewne zmiany. Mam na oku paru siatkarzy, którzy obecnie grają w PlusLidze i z chęcią widziałbym ich u siebie. Ale na ew. poważniejsze rozmowy trzeba jeszcze poczekać. Przynajmniej do końca rundy zasadniczej.
 
     
Mariusz_Ols 

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 353
Wysłany: 2014-08-25, 20:07     

Kolejna kolejka za nami a to oznacza kolejny wywiad z Piotrem Poskrobko, trenerem drużyny z Gdańska.

Na początek panie trenerze, pytanie odnoszące się do ostatniego spotkania. Porażka z AZS-em Częstochowa 2:3, wypadek przy pracy czy zlekceważenie rywala?

- Ani to ani to. Ostatnie mecze były dla nas ciężkie, zdecydowaliśmy się dać szansę zawodnikom rezerwowym, szansę dostał Robert Milczarek, który jak dotąd najczęściej grywał w Pucharze Polski z KPS Siedlce. Szanśe otrzymał też Wojtek Żaliński a swoje parę minut miał Przemek Stępień i Łukasz Szarek. Owszem, porażka kosztowna ale teraz skupiamy się na przyszłych spotkaniach, gdzie będziemy grali już najmocniejszym składem. Kto odpoczął to odpoczął, najbliższe spotkania to będzie walka o punkty bo rywale mocni.

Awansowaliście do Final Four Pucharu Polski. Jaki cel na ten turniej, wygrana?

- Początkowo mieliśmy zaprezentować się jak najlepiej ale skoro już doszliśmy do najlepszej '4' to postaramy się go wygrać. Zwycięzca oprócz pieniędzy otrzyma przepustkę do Ligi Mistrzów za rok a awans do takiego turnieju byłby fantastycznym wyczynem ale wiemy, że rywale chcą tego samego.

W półfinale zagracie z Resovią, która na inaugurację szybko Was pokonała. Chęć rewanżu?

- Można tak to nazwać, chcemy aby forma na te dwa spotkania była wręcz szczytowa. Druga para to Skra-Czarni więc tam też spodziewam się ostrej walki. Mam nadzieję, że żadna kontuzja nas nie złapie bo to może być wtedy katastrofa dla klubu.

W najbliższej kolejce PlusLigi zagracie z BBTS-em Bielsko Biała. Czego się spodziewacie po rywalu?

- Mocny środek, Van den Voorde i Kooistra są świetną parą, która będzie bardzo groźna dla nas. Uważam jednak, że nasza siła może tkwić w parze przyjmujących, która pokazuje się ze świetnej strony. Jeżeli mam oceniać kto przechyli szalę zwycięstwa naszą korzyść to chyba właśnie para Horstink/Wierzba. Cel jest tylko jeden, trzy oczka. Trzy oczka pomogą w późniejszej walce w lidze.

Jak bardzo awans do LM, jeżeli klub wygra Puchar Polski, może pomóc ekipie z Gdańska?

- Po pierwsze więcej pieniędzy od sposnorów, po drugie pieniądze za wygranie trofeum i po trzecie przyciągnie to ew. nowych zawodników. Nie ukrywam, że zaczynamy się rozglądać za potencjalnymi wzmocnieniami na nowy sezon. Kluczem jednak jest awans do europejskich pucharów, prawie każdy postawił taki warunek. Kwestie finansowe to inna sprawa.
 
     
Mariusz_Ols 

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 353
Wysłany: 2014-08-30, 19:44     

Po turnieju Pucharu Polski trener Piotr Poskrobko odpowiedział na parę pytań związanych z zakończonym dopiero co turniejem oraz zbliżającym się spotkaniem z BBTS-em.

Panie trenerze, na początek gratulacje za zwycięstwo w turnieju Pucharu Polski. Czy wierzyliście, że uda się Wam wygrać?

- Każdy chce wierzyć, że się uda ale byliśmy realistami. Na naszej drodze wpierw stanęła Resovia, która na inaugurację ligi dosłownie nas rozniosła. Patrząc na drugą parę spodziewaliśmy się, że awansuje z niej Skra i tak też się stało. Wiedzieliśmy, że jeżeli pokonamy pierwszego, wymagającego rywala to na końcu tej 'drogi' będzie czekał drugi, równie wymagający rywal.

Pierwszy mecz jednak nie zaczął się zbyt dobrze, prawda?

- Resovia zaczęła spotkanie od wysokiego 'C' i dwa pierwsze sety padły ich łupem. Potem w trzecim kontuzji się nabawił Evan Patak i wszystko zaczęło brać w łeb. Słaba gra podstawowych zawodników sprawiła, że musiałem sięgnąć po rezerwy i tu bałem się czy dadzą sobie radę. Ale zarówno Klemen jak i Wojtek pokazali klasę i to dzięki nim udało nam się wygrać seta a potem dwa kolejne spotkania.

Właśnie, kontuzji nabawił się Evan Patak i w trybie ekspresowym trzeba było ściągać Łukasza Szarka.

- Tu jest właśnie zabawna sprawa bo po wygranym półfinale, gdy dzwoniłem do Łukasza ten odparł, że jest już w drodze do Łodzi na turniej aby zastąpić Evana. Domyślny chłopak.

A samo starcie ze Skrą? Jak je Pan ocenia?

- Moim zdaniem cały ten FF Pucharu Polski był chyba najlepszym okresem dla naszego klubu w tym sezonie. Dwa dni ciężkich, pięciosetowych pojedynków, które dały się nam mocno we znaki kondycyjnie. Skra postawiła bardzo trudne warunki, to był mecz walki ale na dłuższą metę nie sądzę abyśmy byli w stanie pokonać Skrę jeszcze 2-3 razy, to mało prawdopodobne. Ale przede wszystkim brawa dla rezerwowych, którzy udźwignęli ciężar presji. Wojtek Zaliński na treningach spisywał się lepiej od Włodara i to jego zabrałem na turniej. Jednak w trakcie sezonu miał kilka słabych spotkań i bałem się, że nie da rady. Na szczęście pokazał mi, że się myliłem. Podobnie Dmytro Filipov, który jako rezerwowy gracz dwukrotnie odmienił losy spotkań. Zasłużyli na brawa.

Zbliża się spotkanie z BBTS-em, czy planuje Pan jakieś zmiany na ten mecz?

- Z pewnością dam odpocząć paru zawodnikom, bohaterom tego turnieju. Szanse rehabilitacji będzie miał Robert Horstink, który zaskoczył nas złą formą, może odbuduje ją w trakcie spotkania PlusLigi. W domu zostanie też Evan Patak ze względu na kontuzję i Dmytro Filipov. Damian Schulz zacznie na ławce i może wejdzie na parkiet w trakcie spotkania. Ale chcemy dać teraz szansę dla rezerwowych.

A co z potencjalnymi wzmocnieniami o których Pan wspominał ostatnio?

- Wszystko zależy od sponsorów, liczymy, że po tym sukcesie i grze w Lidze Mistrzów dadzą więcej pieniędzy na nowych zawodników. Mamy nadzieję, że perspektywa gry w europejskich pucharach pomoże im podjąć decyzję. A dodatkowa gotówka pomoże spełnić oczekiwania finansowe poszczególnych graczy. Chcemy ściągnąć 2 graczy, którzy są uznaną marką na scenie siatkówki.
 
     
Mariusz_Ols 

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 353
Wysłany: 2014-10-28, 22:05     

Dwie kolejki do końca rundy zasadniczej. Trener Piotr Poskrobko znalazł chwilę aby odpowiedzieć na kilka pytań.

Panie trenerze, ostatni mecz z BBTS-em przegrany. Komentarz?

- Na pewno przegraliśmy przez Wytze Kooistrę, który miał dzień konia. To co zrobił w ataku było niesamowite i nie potrafiliśmy znaleźć sposobu aby go zatrzymać. Mimo to zgarniamy 1 punkt i jesteśmy zadowoleni z tego.

Czy 6. miejsce w koniec rundy Was zadowala?

- Tak, jesteśmy zadowoleni z tego. Żałujemy tylko, że w I rundzie straciliśmy punkty z Częstochową i Bydgoszczą ale ta lokata nam wystarczy. Dobre rozstawienie przed play-offami.

Patrząc na tabelę, chyba zmierzycie się z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Uważacie, że macie szanse?

- Tak, szanse są zawsze. Olsztyn ma dobry skład, jest to silna paczka ale my w tym sezonie pokazaliśmy, że też potrafimy sprawić niespodzianki. Nie będzie to łatwa rywalizacja dla nikogo, chcemy wygrać i potem zawalczyć o medale.

Kogo typujecie na faworytów do złota?

- Powoli się sytuacja krystalizuje. Skra i Jastrzębie są bardzo mocne i to pokazuje tabela. Tuż za nimi jest Olsztyn. I to raczej oni będą o złoto walczyli. Resovia o brąz, tak uważam.

Skoro sytuacja u Was jest rozstrzygnięta to czy planuje Pan jakieś zmiany kadrowe na najbliższe dwa spotkania?

- Praktycznie cała pierwsza '6', która grała chyba w większości spotkań dostanie wolne. Szanse otrzymają młodzi rezerwowi i Ci, którzy nie mieli zbyt wielu okazji do grania. Chcemy aby do play-offów wszyscy przystąpili zdrowi i w pełni sił.
 
     
Mariusz_Ols 

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 353
Wysłany: 2014-11-22, 10:30     

Klub Lotos Trefl Gdańsk uprzejmie podaje skład na najbliższy, nowy sezon. Numery zostaną podane później:

Środkowi:
4. Maciej Zajder
5. Miłosz Zniszczoł
-. Piotr Hain
-. Piotr Badura

Atakujący:
11. Damian Schulz
-. Antonin Rouzier
-. Mateusz Osiak

Rozgrywający:
1. Grzegorz Łomacz
19. Kacper Gonciarz
-. Michał Superlak

Przyjmujący:
3. Krzysztof Wierzbowski
8. Klemen Cebulij
18. Bartosz Pietruczuk
24. Łukasz Łapszyński
-. John Perrin

Libero:
16. Paweł Rusek
-. Michał Zaborowski
 
     
Mariusz_Ols 

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 353
Wysłany: 2015-01-03, 22:11     

Konferencja meczowa po spotkaniu z AZS-em Częstochowa

Sezon zaczęliśmy bardzo dobrze, dwie wygrane za trzy 'oczka' sprawiają, że lepiej być nie może. Drużyna prezentuje się bardzo dobrze, w pierwszym starciu dobrze zagrał Antonin Rouzier a w kolejnym, z Częstochową, dobrze spisał się Damian Schulz. Skład nam się wykrystalizował i pozostaje czekać na dalszą część sezonu. Najbardziej żal Superpucharu Polski ale mówi się trudno. Najważniejsze aby powtórzyć wynik z poprzedniego sezonu, 5 miejsce w lidze i finał PP. Liga Mistrzów? Wyjść z grupy a co dalej to będzie sukces.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik: 


Wygaśnie za Dni
 
 
 
 
 
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

Darmowe forum phpBB by Przemo |

Współpraca
Image and video hosting by TinyPic
TOP50 Gry
Gry w przeglądarce
Toplista pbf - Toplista.eu
Image and video hosting by TinyPic